Já a Geocaching

K této "hře" jsem se dostal přes jednu, pro mě v té době nejmilejší, člověčinku. Po jejím odchodu ze světa Geocachingu, i toho skutečného, jsem začal sám na vlastní pěst. Do not mi hrála darovaná GPS-ka a tak nebyl problem  se sháněním výbavy. První "keška" byla tak trochu oříšek, kdy po několika minutách marného hledání už to vypadalo na odchod s prázdnou. Nakonec se štěstí usmálo. Pak přišla druhá, třetí a nic. Porucha techniky zapříčinila několika měsíční odstávku. Teď už znovu, s novou technikou, v plné síle lovím.

Co z toho mám? Ptají se mnozí. Potěšení, ale hlavně poznání nových míst. Patřím mezi lidi, co rádi cestují a hlavně poznávají nové místa. "Kešky" jsou většinou umístěny na místech, kde je něco zajímavého k zhlédnutí. Zatím objevuji "kešky" v mém blízkém okolí, a i když zde žiju řadu let, o některých místech jsem ani netušil, že existují (např. viz "Zajimavosti z mého okolí").

Jedná věc je nalezení onoho místa, druhou věci je pak nalezení vlastní "kešky". Ty musí být dobře schovány, aby náhodní kolemjdoucí, v geocachingu nazývaní "mudlové", "keš" nenalezli. Při hledání "kešky" je taky důležité dávat pozor, aby vás nikdo neviděl od kud "kešku" taháte, což je někdy problém. Vyzvednutí "kešky" někde uprostřed náměstí se tak může stát zábavné, nebo taky otravné dlouhým čekáním, až si někdo odsedne z lavičky pod kterou je schovaná "keška".